Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Художествена гимнастика

Go down 
+5
videto
scorpio
Elituu
jan4eto_sf
(((: Ваня :)))
9 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
videto
Just meee
Just meee
videto


Брой мнения : 3707
Age : 29
Registration date : 19.08.2008

Художествена гимнастика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика - Page 2 EmptyВто Юни 09, 2009 7:36 pm

Симона Пейчева роди момченце

Световната шампионка по художествена гимнастика Симона Пейчева се сдоби с първо дете днес, съобщи телевизия BBT. Тази сутрин в 10:20 на бял свят се появи малкият Алексей. Той тежи 2700 грама и е 48 сантиметра. 24-годишната Пейчева официално прекрати състезателната си кариера в края на миналата година и реши да се отдаде на семейството си.


Живо и здраво и да радва родителите си blush
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Художествена гимнастика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика - Page 2 EmptyСря Юни 10, 2009 7:24 am

ех ех..много малко ми се струва за момченце,нооо да е живо и здраво ,да радва родителите си и да се гордее с тях!
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Художествена гимнастика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика - Page 2 EmptyВто Сеп 01, 2009 8:05 am

Симона Пейчева:Най-голямата ми победа е над ината.

София. Симона Пейчева е най-успешната българска гимнастичка през последните години. Двукратна световна шампионка, носителка на много медали от европейски първенства. На олимпийските игри в Пекин миналата година стана 10-а в многобоя, а веднага след това обяви оттеглянето си от големия спорт.
Беше дошъл моментът за семейство и деца. Синът на Симона и любимия й мъж Горан, собственик на автокъща, се роди на 7 юни в София. С появата на малкия Алексей 24-годишната националка по художествена гимнастика отвори нова страница.
Пред "7 дни спорт" Симона разказа за живота си преди и след появата на Алексей.

- Симона, вече сте майка, как се запознахте с таткото и кога разбрахте, че сте готови да имате дете?
- Както често се случват хубавите неща, запознахме се съвсем случайно в едно заведение. Четири месеца по-късно вече знаехме, че сме един за друг. Решихме, че когато аз поискам да сложа край на кариерата си, ще имаме бебе. Мисля, че винаги съм била готова да стана майка. Винаги съм мечтала за това и когато разбрах, че съм бременна, нямах никакви колебания дали ще се справя.
- Положителният тест изненада ли ви?
- Щеше да е изненада, ако тестът беше отрицателен. Толкова много исках да е положителен, че дори ме беше страх да го отворя, за да не се разочаровам случайно.
- Как премина раждането на Алексей?
- Сама избрах датата 7 юни (б.р. - раждането е преминало със секцио). Бях толкова спокойна,не осъзнавах, че ще раждам
Когато Горан ме караше към болницата и се настаних в стаята, имах чувството, че съм на почивка. След като Алекс проплака, светът ми се стори прекрасен.
- Имахте ли разногласия за името на бебето?
- Още във втория месец на бременността, дори не знаехме пола на бебето, избрахме името Алексей за момче и около 20 имена за момиче. Горан харесваше едни, аз други, не можахме да стигнем до съгласие какво да е името, ако детето е момиче. Оказа се момче и Алекс си дойде с името.
- Разкажете как преминава един ваш ден с малкия.
- Понякога много бързо, понякога много бавно. Зависи от неговото настроение. Но във всеки един момент очаквам неговата усмивка.
- На какво искате да го научите?
- Не е лесно да си родител, да научиш едно беззащитно същество да различава доброто и лошото, да израсне като възпитан и културен човек, пълноценна личност, да обича и да цени - това са моралните ценности за мен! За съжаление светът, в който живеем, е
изцяло зависим от материалните неща
И въпреки това няма човек, който да не иска да даде най-доброто на детето си. Всеки родител знае какво е да очакваш с копнеж всяка усмивка, всеки поглед, дори една сълза...
- Трудно ли взехте решението да се разделите с гимнастиката?
- Не. Бях си поставила за цел да участвам на олимпиадата в Пекин и след това да прекъсна. Така и направих.
- Коя е най-голямата ви победа в художествената гимнастика?
- Тази над собствения ми характер. Голям инат съм. Понякога това ми е помагало, но в много случаи ми е пречило. Не знам дали гимнастиката допринесе за изграждането на характера ми, или характерът ме изгради като гимнастичка.
- Какво почувствахте, когато спряхте?
- Почувствах се удовлетворена от себе си и от това, което бях постигнала. Също така изпитах разочарование, щастие, тъга... много смесени чувства. Но бях готова за началото на новия ми живот с човека, от когото исках дете.
- Липсва ли ви залата?
- Понякога да. Но само адреналинът, който усещах на килима.
- Гимнастиката затворена страница ли е?
- Не мисля, че мога така лесно да се откъсна от гимнастиката, тя е целият ми живот до момента, винаги ще е част от мен. Когато взема решение какво да правя, ще дам пресконференция. По вестниците излизат някакви неща, но не са верни.
- До края останахте вярна на треньорката си Мариета Дукова и на Академик, имало ли е случай, в който да сте жертвали нещо заради това?
- Имала съм много предложения за друг треньор и клуб, но когато един човек е направил толкова много за мен, няма начин да го предам. А г-жа Дукова направи така, че името Симона Пейчева да стане име на световна шампионка!
- В кой момент от кариерата си бяхте най-щастлива?
- Когато цялата зала скандираше името ми
и когато звучеше българският химн!
- А как стана така, че спортен човек като вас се обвърза с човек извън спорта? Горан познаваше ли шампионката Симона Пейчева?
- Не, дори не беше чувал за мен, с него ни свързват противоположните характери и различните светове, в които сме живели, преди да разберем, че сме един за друг.
- Какво харесва той във вас и какво вие в него?
- Всичко, което липсва в моя характер, намерих в неговия. Преди всичко ценя спокойствието, с което ме дарява.
- В каква компания се чувствате най-добре?
- Докато израствах като гимнастичка, не общувах с хора извън спорта. През последните години обаче много отсях приятелите си.

7 ДНИ СПОРТ
Върнете се в началото Go down
tedinceto06

tedinceto06


Брой мнения : 28
Age : 31
Registration date : 06.09.2009

Художествена гимнастика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика - Page 2 EmptyНед Окт 11, 2009 6:04 pm

Аз се занимавам сериозно с художествена гимнастика от 11 години. Наистина е много трудно и тежко за издържане физически, а и психически. Търпяла съм много трудности и лишения. Често ми се налага да уча вечер до 2 часа, защото съм на тренировки. Но всичко си заслужава. Тръпката от съзтезания и тенировки е неуписуема. Няма по - хубаво усещане от момента, в който те награждават на стълбичката и получаваш възнаграждението за целогодишния си труд. Бих го сравнила единствено с радостта, която ни носят българските волейболисти със своите победи и успехи. За мен лично няма по велики спортове от худ. гимнастика и волейбола. bg smile
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Художествена гимнастика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика - Page 2 EmptyСъб Апр 17, 2010 6:48 pm

Българският ансамбъл остана шести в Бремен

Националният ансамбъл на България за жени в състав Михаела Маевска, Елена Тодорова, Христиана Тодорова, Катрин Велкова, Цветелина Найденова и Ренета Камберова зае шесто място в многобоя на европейското първенство по художествена гимнастика в германския град Бремен.Отборът ни получи общ сбор от 51.275 точки.

Българските гимнастички се представиха отлично в съчетанието с три ленти и две въжета, не допуснаха никакви грешки, но съдиите им дадоха оценка от 25.375 точки. На пет обръча момичетата на старши треньора Илиана Раева също играха без грешка и получиха 25.900 точки. Българският ансамбъл се класира и за двата финала утре, като влиза с шеста оценка на ленти и въжета и със седма на пет обръча. На финалите се започва от нула.

Това е дебют за този ансамбъл на България на европейско първенство, като Ренета Камберова играе с контузия.Българкитя бяха единственият отбор, който игра без грешки в многобоя. Миналата година на световното първенство в Мие (Япония) българският ансамбъл бе седми в многобоя. Главният треньор на ансамбъла Илиана Раева бе изключително щастлива от представянето на ансамбъла.

"Толкова съм щастлива, толкова се гордея с този отбор. Мисля, че от състезание на състезание децата играят все по-добре, каза пред специалния пратеник на БТА Ива Кръстева главният треньор Илиана Раева. Показват много стабилна психика, показват една нетипична зрялост за тази възраст, защото това наистина е най-младият отбор на състезанието и съм много, много щастлива. С оглед на реалностите, защото се видя днес какви отбори с каква безобразна игра са по-напред от нас, очаквам първо нашите момичета да играят пак толкова силно и стабилно, очаквам медал за домакините от Германия на един от уредите, очаквам най-различни изненади и предполагам два златни медала за Русия".

"В интерес на истината сме много доволни от състезанието, показахме доста добра форма и се надяваме и утре да покажем същото. Шестото място за вас не е най-важното", каза капитанът на българския асамбъл Михаела Маева. Отборът ни ще участва на Световната купа в Италия, а след това е световното първенство в Москва през месец септември.

Европейски шампион стана Русия с обща оценка от 54.500 точки. Отборът е в състав Уляна Донскова, Екатерина Малигина, Анастасия Назаренко, Татяна Сергеева и Даря Шчербакова. Среброто взеха световните шампионки от Италия с общ сбор от 53.925 точки, а бронзовите отличия станаха притежание на Беларус с 53.600 точки.

Гимнастичките на Беларус направиха грешка в съчетанието си с ленти и въжета, а италианките сгрешиха на обръчи. Русия път стана шампион, въпреки че в съчетанието с ленти и въжета изпуснаха уред, а на обръч гонеха уред. Пред България са още ансамблите на Германия и Испания, като германките преди началото на състезанието афишираха амбиции за медал. В последния момент ансамбълът на Украйна отказа участие в шампионата на Европа. Европейското първенство продължава днес с надпреварата при девойките на вторите два уреда - топка и бухалки.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Художествена гимнастика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Художествена гимнастика   Художествена гимнастика - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Художествена гимнастика
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: ВСЯКАКВИ ДИСКУСИИ :: ОСТАНАЛИТЕ СПОРТОВЕ-
Идете на: