Брой мнения : 181
Age : 34
Registration date : 13.06.2009

Лукойл-Нефтохимик - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лукойл-Нефтохимик   Лукойл-Нефтохимик - Page 4 EmptyНед Яну 10, 2010 12:53 am

ЛукОйл-Нефтохимик удари Арда с 3:1 в Кърджали и излезе 2-ри в Суперлигата

Волейболният отбор на ЛукОйл-Нефтохимик измести хита на сезона Арда (Кърджали) от второто място във временното класиране в Суперлигата, след като победи кърджалии като гости с 3:1 (26:28, 25:20, 25:12, 25:19) в първи мач от I кръг на пролетния полусезон, играна пред близо 1500 зрители в зала "Арпезос" в Кърджалии.

Двубоят започна с превес на гостите от Бургас, които поведоха с 3:1 след атака на Красимир Стефанов. Мощно отиграване на национала Мартин Пенев доведе до 5:3 за ЛукОйл-Нефтохимик. Блок-аут на Краси Стефанов даде аванс на гостите от 3 точки при първото техническо прекъсване. Разликата от 3 точки в полза на бургазлии се запази до 11:8 след двойна блокада срещу Невен Нешев. Топреализаторът на Арда Нешев обаче записа две поредни точки – след атака и директно от начален удар, а с това изравни и резултата - 12:12. Аут на Валентин Димов в атака даде преднина от една точка на гостите при второто техническо прекъсване 16:15. Невен Нешев изравни при 19:19, а Арда излезе напред в резултата при 20:19. Последваха множество изравнявания до 23:23. Тогава Краси Стефанов завърши мощно атаката си и изведе ЛукОйл-Нефтохимик до първи гейм-бол при 24:23. Невен Нешев изравни при 24:24, но гостите отново имаха шанс за затваряне на първата част при 25:24. Те го пропуснаха и на свой ред Арда излезе напред след две поредни точки на Младен Кавалджиев 26:25. Никой Антонов „Котката” – Папи изравни след технично отиграване 26:26. Последва двойна блокада на домакините срещу Краси Стефанов и аут в атака на ЛукОйл-Нефтохимик и така волейболистите Арда затвориха първата част с 28:26.

Окрилени от успеха в първата част играчите на Арда поведоха с 3:0 и 4:1 в началото на втория гейм. Гостите съумяха да изравят при 4:4 и дори излязоха напред с 8:7 при първото техническо прекъсване. Бургазлии поведоха с 3 точки при 12:9, след като първо Иван Станев заби единичен блок, а после двойната блокада на ЛукОйл-Нефтохимик спря атака на Невен Нешев. Тук наставникът на домакините Иван Халачев взе прекъсване, което даде бърз резултат. Три поредни точки за Арда дошли след атака през центъра на Златан Йораднов, двойна блокада и атака на Хаджиев – 12:12. Равенството се запази до 15:15, след което гостите излязоха напред с 16:15 след перфектна комбинация между Иван Станев и Петър Кирчев през центъра. Кирил Хаджиев съумя да изравни при 19:19. Две поредни много технични атаки на Николай Антонов дадоха преднина от 2 точки на бургазлии 21:19. Волейболистите на ЛукОйл-Нефтохимик продължиха със силната си игра и лесно затвориха втората част с 25:20, а с това изравниха резултата до 1:1 гейма.

Бургазлии тръгнаха по-добре в третия гейм и бързо дръпнаха с 2:0 след ас на Иван Станев и блокада на Николай Антонов. До първото техническо прекъсване разликата нарасна на 8:4 след блок-аут на Мартин Пенев и грешка на домакините. Последва блокада на Станев срещу Кирил Хаджиев и атака на Пенев - 10:4 за ЛукОйл и тайм-аут за Иван Халачев. Момчетата на Северин Димитров леко увеличиха преднината си при 13:6 след мощна атака на Красимир Стефанов и второ прекъсване за Арда. Въпреки това бургаският отбор направиха резултата 15:6 в своя полза след блокада на Рузвелт и блок-аут на Пенев, а техническата пауза дойде при 16:7 след атака на Антонов. Разликата набъбна до 20:8 след блокада на Петър Кирчев срещу Младен Кавалжиев, ас на Рузвелт и аут на влезлия като резерва Христо Динев. Независимо от смените, които направи наставникът на кърджалий Иван Халачев, волейболистите на ЛукОйл спокойно спечелиха гейма с 25:12 след атака през центъра на Петър Кирчев и блокада на Иван Станев срещу Зопрян Доникян.

Бургаският състав поведоха с 4:2 след успешни атаки на Николай Антонов и Мартин Пенев, което накара Иван Халачев веднага да поиска тайм-аут. Това даде резултат и домакините изравниха при 5:5 след грешка на ЛукОйл и блок-аут на Невен Нешев, но момчетата на Северин Димитров моментално си върнаха преднината при 7:5 след сервис в аут на Кирил Хаджиев и грешка в атака на Валентин Димов, а техническа пауза дойде при резултат 8:6. Бургазлии постепенно увеличиха преднината си на 11:7 след атака на Пенев и блокада на Кирчев срещу Димов и второ прекъсване за Иван Халачев. Това даде ефект и Арда стопи изоставането си на 10:11 след атаки на Кирил Халачев и Златан Йорданов и грешка на Антонов от ЛукОйл. Бургазлии си върнаха предимството при 14:11 след аут на Хаджиев и атака на Мартин Пенев, а втората техническа пауза дойде при 16:13 за гостите от Бургас след пореден блок-аут на Антонов. След това разликата нарасна на 19:14 след атака през центъра и ас на бразилеца Рузвелт и 23:15 след атака и блокада на Пенев срещу Нешев и ас на Краси Стефанов. В крайна сметка ЛукОйл-Нефтохимик спечели без проблеми гейма с 25:19 след нова атака на Николай Антонов, а с това и мача с 3:1.

Така възпитаниците на Северин Димитров вече са на 2-ро място в класирането с 31 точки, докато терминаторите от Арда се смъкнаха на 3-то място с 28 точки. В следващия кръг ЛукОйл почива заради отложения си мач срещу ЦСКА, а кърджалии са гости на Пирин Балканстрой.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) – ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК (БУРГАС) 1:3 (28:26, 20:25, 12:25, 19:25)
АРДА: Валентин Димов 9, Невен Нешев 18, Ивайло Илиев 1, Кирил Хаджиев 11, Младен Кавалджиев 8, Златан Йорданов 10 - Николай Колев-либеро (Запрян Доникян, Христо Гинев 2, Карагюров 1, Георги Топалов 1)
Старши-треньор: Иван Халачев
ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК: Иван Станев 3, Мартин Пенев 16, Краси Стефанов 18, Рузелт 10, Николай Антонов 11, Петър Кирчев 9 – Добромир Иванов-либеро

Registration date : 20.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Лукойл-Нефтохимик   Лукойл-Нефтохимик - Page 4 EmptyПет Авг 27, 2010 5:44 am

В Лукойл нямат готов вариант за нов треньор

Ръководството на волейболния Лукойл Нефтохимик няма готов вариант за заместник на напусналия треньор Северин Димитров. Това призна спортният директор на ОСК Лукойл Сашо Везенков.

"Имам няколко имена в главата си, но все още не сме обсъждали това със собственика Валентин Златев", заяви шефът.

През новия сезон сребърните медалисти от последния сезон в Суперлигата ще подмладяват състава. Целта е да бъде изграден отбор, който след няколко години да се бори за титлата.

"7 дни спорт"
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Лукойл-Нефтохимик   Лукойл-Нефтохимик - Page 4 EmptyСря Окт 13, 2010 7:03 pm

Пламен Христов изведе ЛукОйл-Нефтохимик до 4 победи в 4 контроли

Отборът на ЛукОйл-Нефтохимик спечели две победи над Калиакра (Каварна) в контролни срещи играни в Бургас. Както вече писахме бургаският тим е обновен за новия сезон, като начело на треньорския щаб застана дошлият от Левски Волей Пламен Христов, който привлече нови имена в състава.

В първия приятелски мач между двата тима вчера, бургазлии взеха категоричен успех над Калиакра с 5:0 гейма. Във втората проверка днес, гостите от северния черноморски град оказаха известна съпротива и взеха един гейм, като срещата завърши при резултат 3:1 за домакините.

"Опитах всички състезатели в тези контроли. Те бяха първи за нашия отбор и така добих представа за основния състав и кой до каква степен ще е полезен", заяви за BGvolleyball.com треньорът на Каварна Петър Дочев.

За бургазлии това не са първи проверки, като миналата седмица тимът бе домакин на Арда (Кърджали). В изиграните две приятелски срещи волейболистите на Лукойл победиха с по 3:0.

"Досега вече имаме четири победи от четири контроли - заяви за BGvolleyball.com селекционерът на ЛукОйл-Нефтохимик Пламен Христов. - Водим добра подготовка, но това все още не е окончателния състав на отбора. Чакаме нови попълнения през идните дни, които може да подсилят състава", допълни специалистът.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Лукойл-Нефтохимик   Лукойл-Нефтохимик - Page 4 Empty

Страница 4 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4

Форумът на Матей Казийски :: БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР :: БЪЛГАРСКО ПЪРВЕНСТВО-