ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyСъб Юли 26, 2008 8:14 pm

Брой мнения : 2179
Age : 31
Registration date : 17.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyСъб Авг 30, 2008 5:00 pm

Evil or Very Mad Честита победа над Италия! for you Изкарах си нервичките накрая, но си заслужаваше!

Брой мнения : 613
Age : 28

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyСъб Авг 30, 2008 6:01 pm

Не гледам особено много баскетбол,но мачът срещу Италия беше интересен!!! :yes Честита победа на всички! :heart: lucky bravo
fenka_bobi
PR-ката на Бобо и лудата фенка на Бербо и Ноле!
fenka_bobi

Брой мнения : 1564
Age : 35
Registration date : 27.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyСъб Авг 30, 2008 6:25 pm

И аз не съм особено голяма фенка на баскета,но щом играят българи каквто и да е спорта гледам!Днес мача беше страхотен,а финала направо викай край край пюех италианците(все пак трябваше момчетата да отмъстят заради волйболистите :smile) изтръпнах направо!Но после голяма радост голямо викане беше!Браво момчета след толкова много години време беше!Браво!

Баскетбол! 00128864
Българският национален отбор по баскетбол постигна изключителна победа над Италия пред препълнени трибуни в зала "Универсиада" в София. Момчетата на Пини Гершон спечелиха с 81:80 в двубой от европейските квалификации. Това е трета поредна победа за българите в кампанията, като тимът вече има големи шансове за класиране на Евробаскет 2009 в Полша. До момента "трикольорите" са с пълен актив и заемат първо място в Група А. Победа за България тази вечер има и исторически привкус, след като не бяхме побеждавали Италия в официален баскетболен мач от 41 години. "Адзурите" пък са с 1 победа и 3 поражения и шансовете им за класиране вече стават минимални.
Срещата завърши по инфарктен начин, като в последната атака на българите Филип Виденов не успя да завърши и италианците имаха около 30 секунди да вкарат. Булери обаче пропусна от тройката, а след това с добра защита нашият тим не позволи допуснане на точки и се поздрави с победата.Баскетбол! DI
Най-резултатен в двубоя бе Филип Виденов с 21 точки и 7 борби. Деян Иванов, който също изигра отличен мач, завърши със 17 точки, 6 борби и 3 асистенции. Тодор Стойков се отчете с 13 точки, 8 борби и 3 асистенции, а Димитър Ангелов и Стефан Георгиев също завърши с над 10 точки. От италианците над всички бе Масимо Булери, който вкара 18 точки, но неговата ефективност спадна след почивката.
В нервното начало на двубоя "адзурите" започнаха по-добре и успяха да поведат с 8:3 след две тройки на Булери. Постепенно момчетата на Пини Гершон подобриха играта си и успяха да обърнат резултата. Първата четвърт се превърна в битка от линията за трите точки, като италианците отбелязаха цели шест тройки, като четири от тях бяха именно на Масимо Булери. Италианците водеха през повечето време и след 8 минути игра имаха преднина от 6 точки за 20:14. До края на първата част българите успяха да се върнат в мача с тройки на Филип Виденов и на Деян Иванов. Пет секунди преди края Димитър Ангелов отбеляза кош и фаул и поведохме с 25:23.
Във втората четвърт играта вървеше равностойно, като фауловете зачестиха. Играта доста се накъса и преобладаваха грешките. Пини Гершон пък се опитваше да организира действията на нашия тим с доста смени и преъсвания. Тодор Стойков и Ибрахим Джабер изпуснаха от тройката, а Деян Иванов изпусна два наказателни и не успяхме да увеличим аванса си, който бе 1 точка за 27:26. След това играта продължи кош за кош. Българите имаха последна атака за частта, но Филип Виденов пропусна и така Италия се оттегли на почивката с 1 точка преднина - 42:41.

Баскетбол! Fil_vs_Italy
Водени от капитана Тодор Стойков българите взеха инициативата в третата четвърт и успяха да поведат с 11 точки разлика. Българите направиха серия от 15:4 и поведоха с 10 точки за 56:46. Малко по-късно след два наказателни удара на Димитър Ангелов резултатът набъбна на 11 точки за 61:50. До края на тази четвърт обаче позволихме на италианците да направят 10 безответни точки и преднината ни бе сведена само до 1 за 61:60. Джабер вкара два фаула за 63:60, а при този резултат започнаха и последните 10 минути на двубоя.
Баскетбол! Publika
Последната четвърт бе и най-драматичната в срещата. След няколко миниобрата се стигна до 79:75 за домакините две минути и половина преди края. Последва тройка и кош за гостите и на таблото светна 79:80. Филип Виденов бе фаулиран и хладнокръвно вкара и двата наказателни удара.
Баскетбол! Bulgaria
Италианците провалиха атаката си, а след това и българите не успяха да вкарат. В последните 32 секунди италианците имаха последни притежанието на топката. При първата си стрелба те не успяха, но овладяха борбата под коша. Три секунди преди края топката бе избита. Италианците я вкараха отстрани, но пак не успяха да направят точна стрелба. Така българските баскетболисти триумфираха с крайното 81:80 точки и увеличиха значително шансовете си за класиране на Евробаскет 2009.

Страхотен мач се получи..съжалявам че не отидх да го изгледам на живо и да усетя цялата магия...БРАВО на Стойков и компания! :loveе:

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyНед Авг 31, 2008 5:45 pm

Браво на момчетата! bravo 8) Страхотна победа! :wink: ( малко като по филмите, с 1 точка разлика, ама няма лошо Very Happy )
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyНед Авг 31, 2008 5:47 pm

LiLityyy написа:
аз честно казано не вярвах че ще победим италианците..Браво че ни изненадаха приятно момчетата! :heart:

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyНед Авг 31, 2008 5:53 pm

Мача беше супер накрая като ан магия ен можаха да вкарат италианците ама тва беше хубаво и на наще им дойде времето :yes

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyНед Авг 31, 2008 6:15 pm

много се надявам тази победа да е началото на серия победи и издигане на българският Баскетбол

Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyНед Авг 31, 2008 7:40 pm

Страхотно !!! bg bg bg

Браво на момчетата и на новия треньор, който има голяма заслуга за успехите,
което ме кара да мисля, че наистина чужд специалист ще е добре за волейнационалите
ако Радо откаже, де
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyПон Сеп 01, 2008 5:56 am

VolleyFenka написа:

ем не съм съгласна че чужд специалист е по-добре..положението баскетбол и волейбол е доста различно...Замисляйки се,никога не сме имали някакви забележителни успехи в баскета и до такава степен добри играчи smile и затова прибягваме до чужди специалисти...мисля че във волейбла нещата седят по друг начин,защо като имаме доста кадърни тренъори(визирам Радо и Марто Стоев) трябва да прибягваме до други...но ест ако те не са съгласни ще се наложи и това :think:

Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyСря Сеп 03, 2008 9:00 pm

България загуби в Сърбия с 64:74
Българският национален отбор по баскетбол започна видимо притеснено четвъртия си двубой от предварителна група “А” на квалификациите за Евробаскет 2009 срещу Сърбия, игран в “Београдска Арена” в едноименния град. Възпитаниците на Пини Гершон изостанаха с 12 точки на почивката, при 26:38, но в края на двубоя силите им не стигнаха, за да обърнат резултата в своя полза, губейки с финалното 64:74.

Ибрахим Джабер се отличи за родните национали с 12 точки и 5 борби, докато Деян Иванов и Стефан Георгиев отбелязоха по 10 точки. Новица Величкович бе най-резултатен в двубоя с 20 точки, а Ненад Кръстич завърши с 12 точки и 6 борби.

Домакините започнаха уверено двубоя и след 2 последователни точни стрелби от зоната за три точки успяха да поведат с 6:2, а впоследствие и с 10:2. Филип Виденов демонстрира отличната си стрелба от зоната на три точки, а след добра игра в защита на Деян Иванов и Димитър Ангелов българите съкратиха изоставането си до 3 точки, при 12:9. До края на първата четвърт двата отбора си размениха по 4 точки, като Кецман от линията за наказателни удари изведе своя тим с 18:13.

Деян Иванов започна отлично втората четвърт, като след борба в нападения и точна стрелба от близо намали резултата до 18:15. Домакините обаче отговориха с 6 безответни точки, за 24:15. А след 4 точки на Стефан Георгиев и тройка на Ибрахим Джабер предната на сърбите бе 5 точки, при 27:22. Но след мощна забивка и точен изстрел от тройката домакините поведоха с 32:22. Божидар Аврамов и Ники Върабанов се отличиха с по 2 точки, но те бяха моментално върнати, което запази разликата за 26:36, а почивката дойде при 26:38.

Второто полувреме започна с равностойна игра, като двата тима си размениха по 2 успешни атаки, а Стефан Георгиев от далечно разстояние намали за 32:42. Но Величкович отговори с две последователни тройки и домакините поведоха с 48:34. Ибрахим Джабер бе точен от зоната за три точки и Деян Иванов в подкошието, с което българите намалиха до 39:50. Трипкович и младият Божидар Аврамов нанизаха по едно тройка, но голямото ръстово превъзходство на сърбите оказа силно влияние и след 30 минути игра резултатът бе 43:56 в тяхна полза.

Новица Величкович продължи да демонстрира невероятната си стрелба от зоната за три точки, реализирайки 3 поредни тройки и разликата стигна 20 точки, при 65:45, 6 минути преди финалната сирена. Стефан Георгиов завърши успешно две поредни нападения на българския състав и Димитър Ангелов бе точен в подкошието, което успя да намали изоставането до 53:68, но до края на двубоя без особени проблеми домакините задържаха аванса си и спечелиха със 74:64.

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyСря Сеп 03, 2008 9:01 pm

Да, жалко, аз го гледах! sad: Но все пак си мисля, че ще успеем да се класираме! :yes lucky

Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyСря Сеп 03, 2008 9:13 pm

Въпреки загубата, момчетата са имали възможност да играят в една
невероятно красива зала, каквато надали скоро ще видим у нас ...
scorpio
scorpio

Age : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyЧет Сеп 04, 2008 5:48 am

ех...мнооого жалко за загубата...но поне са видяли база и добри условия!Успех понататък момчета!

Програма на българския европоход
Българският национален отбор по баскетбол инкасира първа загуба в тазгодишната си кампания за влизане в Евробаскет 2009. Трикольорите загубиха при гостуването си на Сърбия в Белград с 64:74 и се наредиха на втора позиция във временното класиране с актив от 7 точки при три победи и една загуба. Със същия актив са и западните ни съседи. На трета позиция се нареди състава на Финландия, който победи Унгария като гост с внушителното 79:64. Нашите остава да се изправят срещу Унгария в Шалготарян, Финландия в София, Италия в Торино и отново Сърбия, но в София. В момента заемаме първо място с 3 победи и нито едно поражение.

5.Унгария- 1/3 5

Националният тим по баскетбол, който пристигна в Будапеща вчера в късния следобяд, проведе възстановителна тренировка в унгарската столица. "Трикольорите" бяха принудени да проведат заниманието в мизерна зала в западната част на града. Заличката в т.нар. спортен комплекс "Варошмайор" не бе достойна дори за физкултурния салон на местното училище. ??? boi :ei:
Независимо от това националите тренираха с настроение, а днес им предстои поредното изпитание, на което ги подложиха домакините. Тимът на Пини Гершон ще се отправи с автобус към градчето Шалготарян, което е на 110 км от Будапеща. Там отборът ще тренира днес, но за сметка на това няма да могат да преспят, тъй като във въпросната дестинация няма нормален хотел, който да отговаря на условията на треньорския щаб. Така българите ще се наложи да се настанят в хотел на 30 км от Шалготарян.

България излиза срещу домакините от Унгария утре от 19,00 часа българско време в петия си мач от група А на квалификациите за Евробаскет 2009. Дотук "трикольорите" са с 3 победи и 1 загуба, като заемат второто място в потока.
Все на българските спортисти се случват такива неща...загуба на багажи...зала с неприемливи условия...Домакините да не спят,а малко да се погрижат... :ei:

Снимка на залата... Crying or Very sad
Баскетбол! Zalichkaaaa
Няма да предават Унгария - България на живо по ТВ
Петият мач на момчетата на Пини Гершон няма да бъде предаван на живо. Националната унгарска телевизия е отказала категорично да излъчи двубоя. Представители на БНТ/ТВ България са се опитали да съдействат по всякакъв начин на своите унгарски колеги, за да бъде излъчен един от ключовите двубои в Група "A" на квалификациите за Евробаскет 2009.
След мизерната зала, в която тренираха Трикольорите през вчерашния ден, след плачевно оскъдните условия, в които отразяват събитията българските медии и след мизерното спортно съоражение, в което ще се проведе срещата в събота, унгарците демонстрираха пълно безхаберие и незаинтересованост около предстоящото събитие. В Сърбия местните медии нямаха и бегла идея за нашия състав. В Унгария пък не представляват какъвто и да е интерес към случващото се с националните гарнитури на двете държави.

Много лоши условия са предоставили унгарците! :ei: sad: Sad Надявам се въпреки това нашите момчета да се стегнат и да покажат на какво са способни! lucky bg

Age : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! EmptyПет Сеп 05, 2008 3:06 pm

Ужас, тези неща навсякъде ни преследват ...
Дано момчетата бият, че това е много важен мач, който може да ни класира!

Унгария победи България с тройка в последните секунди

Българският национален отбор по баскетбол започна трудно петия си двубой от предварителна група “А” на квалификациите за Евробаскет 2009 срещу Унгария, играещ се в “Спортна Зала Шалготарян” в едноименния град. След първите 10 минути игра “Tрикольорите” видимо изпитваха трудности при реализирането на стрелбите си, но до края частта се подобриха и изостанаха само с 1 точка за 19:20. През втората част и двата състава вдигнаха процента си на успеваемост, но домакините увеличиха аванса си до 4 точки. В заключителната четвърт българите обърнаха резултата в своя полза, като водеха с 86:84, но Фодор реализира с много късмет тройка с табло, 2.33 секунди преди края, като донесе победата на домакините.

Димитър Ангелов бе най-резултатен при поражението на нашия тим с 21 точки и 3 борби. Деян Иванов наниза 16 точки и овладя 6 борби, а Тодор Стойков добави 15 точки и 6 борби. Немет се отличи с 19 точки за домакините, Фодор наниза 17, а Ситку завърши с 13 точки, 5 борби и 4 асистенции.

Срещата започна по най-лошия начин за родните национали, като след точна стрелба на Бадер и тройка на Каман домакините поведоха с 5:0. Димитър Ангелов върна две точки от линията за наказателни удари, но след триточково изпълнение на Бадер и тройка на Ситку унгарците поведоха с 13:4, 3:29 минути след началото на двубоя. След нови 2 точки на Ангелов и два наказателни удари на Ибрахим Джабер българите намалиха до 8:13. Натурализираният американец Джабер за пореден път доказа впечатляващата си атлетичност, като след мощна забивка намали до 12:15, а Тодор Стойков от линията за наказателни удари съкрати изоставането ни до само точка, 2:50 минути преди края. Последва размяна на по 2 точки за двата отбора, а Деян Иванов от зоната за три точки обърна резултата за първи път в наша полза при 19:17, 1:09 преди изтичането на първата част. Фодор обаче също отговори с тройка за 20:19 в полза на Унгария.

Домакините стартираха по-концентрирано и втората четвърт, като след тройка на Фодор и по 2 точки на Немет и Бадер унгарците поведеоха с 27:22, като тройка наниза и Стойков. Деян Иванов обаче отговори с две последователни тройки и успя да намали резултата до само 29:30. Но домакините продължиха с точните стрелби от зоната за три точки, стигайки до 35:30 в своя полза. Димитър Ангелов върна 4 точки, но Немет от тройката и Каман от фауллинията върнаха аванса на своя тим при 40:34. Впоследствие Филип Виденов и Симон размениха по един успешен пробив за 42:36. Благодарение на Димитър Ангелов от наказателната линия и Стефан Георгиев в подкошието възпитаниците на Пини Гершон намалиха до 39:42, 1:50 преди полувремето. Чавдар Костов от зоната за три точки съкрати изоставането ни до 43:44, но мигновено Немет отговори за 47:43.

Третата четвърт започна с два пропуска на Димитър Ангелов и Филип Виденов, но все пак бившият играч на Риети се поправи за 45:47, а Ангелов от зоната за 3 точки изведе България напред с 48:45. Немет пропусна пробив, а отново Виденов от фауллинията и Ангелов от средно разстояние дадоха аванс на родните национали от 5 точки, при 52:47. Унгарският треньор моментално поиска прекъсване и след него Деян Иванов и Молнар си размениха по една тройка за 55:50. Капитанът на българите Стойков даде аванс от 57:50 на нашия тим, но Фодор с атрактивна забивка върна 2 точки, като изпълни и 1 наказателен удар. Последваха много нарушения и изпълнения на наказателни удари и за двата отбора, като след разменените точки “Трикольорите” водеха с 60:55. Стефан Георгиев наниза лесни две точки в подкошието на домаккините, но Фодор отговори с тройка за 62:58. Симон направи пробив, но Тодор Стойков реализира от тройката за 65:60. Опитният център Ситку обаче реализира на два пъти в подкошието като намали изоставането на своя тим само до точка, а след две тройки на Немет и Симон домакините обърнаха до 70:68, 43 секунди преди края на третата част Джабер изравни за 70:70 и отново той изведе България напред със 72:70.

Филип Виденов започна заключителната част със точна стрелба от средно разстояние, но Немет веднага отговори с пробив. Стефан Георгиев реализира 2 точки, след асистенция на Виденов и даде аванс на родните национали от 4 точки, при 76:72. Хорват реализира само един от двата си наказателни удара, а Тодор Стойков наниза тройка и авансът ни се увеличи до 6 точки за 79:73. Бадер върна две точки за своя тим, Димитър Ангелов бе точен от средно разстояние, но Каман от фауллинията и Немет от тройката върнаха Унгария на само точка при 81:80, 6:02 минути преди края на двубоя. Последваха 1:46 минути, в които нито един от двата отбора не успяха да реализират, докато 4:17 преди сирената Ангелов изведе българите с 84:80. Немет направи триточково изпълнение, Стефан Георгиев пропусна в подкошието, което позволи на Бадер от фауллинията да изравни за 84:84, 2:40 минути преди края. Последваха няколко неточни стрелби, преди Деян Иванов да даде аванс от две точки на българите, 1:16 минути преди сирената. До изтичнането на времето и двата отбора направиха много несполучливи стрелби, но след пропуск на Стефан Георгиевно в подкошието 8 секунди преди края, Фодор със стрелба от тройката 2.33 секунди преди сирената даде победата на своя тим с 87:86.