Форумът на Матей Казийски
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форумът на Матей Казийски


 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Баскетбол!

Go down 
+16
KaNikO
iveto_32
Love_Volley
Силвия*
sexy_ladi
adit0
Elituu
videto
LiLityyy
fenka_bobi
volleyball_fenka
miss_clever
Konstantinov_fenka
jan4eto_sf
scorpio
(((: Ваня :)))
20 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
АвторСъобщение
videto
Just meee
Just meee
videto


Брой мнения : 3707
Age : 29
Registration date : 19.08.2008

Баскетбол! - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 4 EmptyПон Сеп 07, 2009 5:17 pm

Успех на нашите,знаем,че няма да им е лесно smile
Върнете се в началото Go down
fenka_bobi
PR-ката на Бобо и лудата фенка на Бербо и Ноле!
PR-ката на Бобо и лудата фенка на Бербо и Ноле!
fenka_bobi


Брой мнения : 1564
Age : 35
Registration date : 27.07.2008

Баскетбол! - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 4 EmptyПон Сеп 07, 2009 6:12 pm

Полша ни посече на старта Евробаскет 2009
България загуби първия си мач от Евробаскет 2009, отстъпвайки на домакина Полша със 78:90. В двубой, в който стана ясно, че "Дружина Полска" въобще не е непреодолим съперник, българите не повярваха в себе си и след много грешки в двете фази и слаба организация на играта, претърпяха поражение. Все пак нашите бяха близо до обрат в последната четвърт, когато намалиха дефицита само на 7 точки за 72:79, но липсата на концентрация в ключови моменти най-вече в отбрана оказаха своето влияние за фиксирането на крайния резултат.

Вторият мач на селекцията на Пини Гершон е утре от 22,10 часа българско време срещу Турция отново във Вроцлав. Загубата е и първа за израелския специалист на Европейско първенство, след като днес той деюбютира на подобен форум като старши-треньор на национален отбор.

Двубоят започна равностойно с тактическо надиграване между двата тима. Поляците правеха всичко възможно да доминират в подкошието, както и на контраатака. Българите пък пробваха различни комбинации и стрелбата от тройката. Постепенно домакините упражниха натиск и след няколко добри защити дръпнаха с 12-7, 5:17 минути преди края на първата четвърт. „Трикольорите" продължиха с колебливата си игра в двете фази, но 3 минути преди края губеха само с 14:17. Кош на Стефан Георгиев, 2:50 минути преди края намали разликата само на 1 точка за 16:17 в полза на Полша. Малко по-късно обаче Торо си спечели неспортсменски фаул и Мачей Лампе увеличи разликата на 2 точки при ½ от фауллинията за 16:18. Тройка на Лукаш Кошарек увеличи дефицита за трикольорите на 5 точки за 16:21. По-късно тройка на Игнерски направи резултата 26:16 за поляците, 1:15 минути преди края. В оставащото време на Кошарек и Игнерски вкараха по една тройка за 21:32 в полза на поляците след 10 минути игра.

Във втората четвърт домакините продължиха с по-добрата си игра, след като бяха набрали допълнителна инерция от силната първа част, която изнесоха. Българите продължиха с многото брак в своите действия, като всяка тяхна грешка бе наказвана. Ърл Роуланд вкара за българите за 25:36, но веднага в следващата атака Марчин Гортат реализира през Васил Евтимов за 38:25. Шест минути преди полувремето Полша дръпна със 17 точки за 42:25, а селекционерът Пини Гершон взе прекъсване, с което целеше да успокои играчите. Постепенно българите стабилизираха играта си, но така и не успяха да налучкат точния ритъм. Капитанът Тодор Стойков поведе тима, но слабата игра в отбрана бе „увенчана" с тройка в последната секунда на плеймейкъра на Полша Дейвид Лоугън, който фиксира резултата на 52:37 в полза на Полша след 20 минути игра. По-интересното бе, че "трикольорите" тотално надиграха прехвалената „Дружина Полска" в борбата в подкошието, като регистрираха 23 борби срещу 19 за съперника. Само центърът Васил Евтимов овладя 8 топки за едно полувреме, докато неговият опонент и играч на Орландо Меджик Марин Гортат имаше в своя актив - 0.

През второто полувреме нашите започнаха силно, но грешки на плеймейкъра Ърл Роуланд и слабата организация на играта предопределиха поддържането на разликата от страна на домакините. Шест минути преди края България отстъпваше с 42:58 след тройка на Мачей Лампе. В оставащото време в игра се появи гардът Божидар Аврамов, но товa не промени съществено резултата на таблото в "Hala Stulecia". След 30 минути игра българите вече губеха с 58:75.

В последната четвърт на двубоя „трикольорите" отново започнаха силно, но направилия впечатляващ мач Михал Игнерски отново вгорчи живота на нашите. Независимо от това баскетнационалите не спряха да се борят и 7:40 минути преди края намалиха дефицита на 11 точки за 68:79 след тройка на Ърл Роуланд. Впоследстиве Деня Иванов вкара за 70:79, а поляците започнаха да грешат все повече в нападение и в крайна сметка селекционерът Мули Кацурин взе прекъсване. След него Торо реализира за 72:79 и така серията за българския отбор стана 7-0. Грешка в отбрана позволи на Кошарек да направи 81:72, а впоследствие 4;21 минути преди края резултатът бе 83:74 в полза на Полша. Трикольорите пробваха изпитано оръжие - стрелбата от тройката, но късметът тази вечер определно им бе обърнал гръб. В крайна сметка нашите отстъпиха със 78:90.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Баскетбол! - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 4 EmptyПон Сеп 07, 2009 6:20 pm

очаквано..поне за мен..
Върнете се в началото Go down
vankata

vankata


Брой мнения : 181
Age : 34
Registration date : 13.06.2009

Баскетбол! - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 4 EmptyПон Сеп 07, 2009 6:32 pm

С тази игра не ми се мисли какво ни чака утре...
Върнете се в началото Go down
(((: Ваня :)))

(((: Ваня :)))


Брой мнения : 9773
Age : 32
Registration date : 08.07.2008

Баскетбол! - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 4 EmptyПон Сеп 07, 2009 6:34 pm

утре просто ще е ужас.. но това е нивото ни, няма какво да се лъжем..
Върнете се в началото Go down
https://mateykaziyski.bulgarianforum.net
videto
Just meee
Just meee
videto


Брой мнения : 3707
Age : 29
Registration date : 19.08.2008

Баскетбол! - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 4 EmptyПон Сеп 07, 2009 9:00 pm

Самия факт,че се класирахме на Европейското си беше постижение за момчетата.
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Баскетбол! - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 4 EmptyВто Сеп 08, 2009 6:20 am

постепенно става всичко..Надявам се някой ден да бием и в баскетбола!
Върнете се в началото Go down
Rumy_love_volley

Rumy_love_volley


Брой мнения : 588
Age : 30
Registration date : 16.06.2009

Баскетбол! - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 4 EmptyВто Сеп 08, 2009 7:09 am

Играхме много лошо вчера.Но не се знае аутсайдерът какво може да направи, това бе първи мач!!
Върнете се в началото Go down
vankata

vankata


Брой мнения : 181
Age : 34
Registration date : 13.06.2009

Баскетбол! - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 4 EmptyСря Сеп 09, 2009 12:25 am

Турция съсипа баскетнационалите в бездушен мач


Българският национален отбор по баскетбол отстъпи с 66:94 на Турция във втория си мач от група D на Евробаскет 2009 след изключително бездушно представяне. „Трикольорите" направиха един от най-слабите си официални мачове за последните 5 години, в който изобщо не показаха характер и баскетболни достойнства. Особено през първото полувреме нашите изглеждаха като наскоро събран отбор, в който играчите почти не се познават и нямат елементарна координация помежду си. Организацията на игра бе под всякаква критика от самото начало на срещата и в крайна сметка бе основната причина за тежкото поражение.

Все пак най-резултатен за българите беше Ърл Роуланд с 15 точки, Филип Виденов добави 14, а Тодор Стойков се отличи с 12 при загубата.

Ерден Арслан наниза 17 точки, Ерсан Илясова добави 16, а Синан Гюлер вкара 14 за успеха на Турция.

Двубоят не започна добре за българския тим, който заради индивидуални грешки и слаба игра в защита губеше с 2:9 след 3 минути игра. По-слабата представяне на тима на Пини Гершон продължи и в следващите минути. Организацията отново куцаше, като плеймейкърът Ърл Роуланд на моменти прекаляваше с индивидуалните действия. Четири минути преди края на първата четвърт нашите изоставаха с 4 точки за 10:14 след забивка на Роуланд. Тройка на Тодор Стойков малко по-късно намали разликата на 3 за 13:16, 3 минути преди края на първата четвърт. Слаби действия в защита обаче предопределиха увеличаване преднината на тима на Богдан Таневич за 15:24.

Във втората част двата тима започнаха с доста брак в действията си, но българите продължиха с по-слабото си представяне в отбрана. Това повлия и ан резултата, който набъбна до 13 точки в полза на Турция за 17:30. Турците показаха точния си мерник от далечно разстояние, докато нашите така и не намериха отговор на по-дисциплинираните свои опоненти. Дефицитът стигна 18 точки при 19:37, 5:25 преди края на полувремето. "Трикольорите" така и не успяха да подобрят основни елементи в играта си и логично бяха наказани. Така след 20 минути игра Турция вече водеше с 53:28.

През второто полувреме нашите направиха опит да се върнат в мача, но абсолютно безуспешно. Турците поддържаха умело разликата и след 30 минути имаха аванс от 20 точки за 72:52.

В последната четвърт пък двубоят единствено се доиграваше и в крайна сметка българите отстъпиха с унизителния резултат за мач на Европейско първенство - 66:94.

Ужасен мач...
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Баскетбол! - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 4 EmptyЧет Сеп 10, 2009 5:54 am

Тодор Стойков се отказва от националния отбор

Капитанът на националния отбор по баскетбол Тодор Стойков взе решение да се оттегли от по-нататъшно участие в международни мачове с екипа на „трикольорите". По този начин двубоят тази вечер във Вроцлав срещу Литва от Евробаскет 2009 се оказа последен за превърналото се в легендарно крило на Лукойл Академик. 30-годишният баскетболист е обявил пред националната селекция и старши-треньора Пини Гершон своя избор още преди днешната среща. България загуби от Литва третия си мач на Европейското първенство, но го направи по напълно достоен начин. Нашите изпуснаха тима на Рамунас Батаутас, отстъпвайки с 69:84 и след три поражения напускат най-големия форум на Стария континент. Самият Тодор Стойков изигра страхотен мач, в който се раздаде напълно, завършвайки с 16 точки, 3 борби и 2 асистенции.
"Още преди срещата обявих пред отбора, че това ще бъде последният ми мач с националния екип и искам да го завърша с победа . За съжаление не се получи, но всички се раздадохме докрай, борихме се и 35 минути бяхме равностойни на отбор, в чиято държава баскетболът е спорт номер 1. Не мога да кажа, че е имало някой изненадан от моето решение. Надявам се да сме задоволили донякъде очакванията на фенове и на всички вас по отношение представянето ни на Европейското", заяви Стойков след мача срещу Литва.

РАЧО КОЛЕВ, пратеник на Sportal.bg във Вроцлав

Тодор Стойков е човекът,който ще остане в този спорт винаги!Направи много за баскетбола,въпреки че нямаме кой знае какви постижения в този спорт!Успех му желая оттук нататък!
Върнете се в началото Go down
m0n!

m0n!


Брой мнения : 90
Age : 113
Registration date : 07.09.2009

Баскетбол! - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 4 EmptyЧет Сеп 10, 2009 7:09 am

Много жалко... ще липсва на отбора sad
Върнете се в началото Go down
scorpio
Пушка,липсваш ни!
Пушка,липсваш ни!
scorpio


Брой мнения : 9132
Age : 30
Registration date : 20.07.2008

Баскетбол! - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 4 EmptyПет Сеп 11, 2009 12:38 pm

Тодор Стойков: Напускам, за да дам път на младите

Легендарното българско крило Тодор Стойков даде своето последно интервю като капитан на националния ни отбор по баскетбол, непосредствено след мача срещу Литва на Евробаскет 2009. Състезателят направи страхотен мач, а тази година в Полша записа общо втрото си Европейско първенство в кариерата с екипа на "трикольорите". Ето какво сподели Стойков относно намерението си да се оттегли от националния тим:
- България напуска Евробаскет 2009 със загуба.
- Да, така е. Неприятно е наистина. Срещу Литва обаче показахме и другото лице на нашия отбор. Мисля, че всички видяхте, че се борихме докрай. За съжаление обаче реалността и желанието са различни неща. 35 минути бяхме равностойни на отбор, в чиято държава баскетболът е спорт номер 1. Играли са на финали на европейско първенство, на олимпиада. Дано донякъде да сме задоволили очакванията на феновете с играта си в последния ни мач на Евробаскет 2009.
- Водехте с 6 точки, но допуснахте обрат. Какво не достигна и какво се обърка, за да не успеем да спечелим двубоя срещу Литва?
- По-малко концентрацията в защита, две бързи тройки, станаха 8-10 точки за тях и оттук нататък вече е много трудно да се върнеш в мача, когато се изправяш срещу такъв отбор. Аз па ще повторя, че по-добрите отбори правят всичко възможно да спечелят подобни мачове и това ясно пролича в този мач.
- Демонстрира страхотен хъс и желание за победа срещу Литва. Успя ли по някакъв начин да го предадеш и на своите съотборници?
- Винаги се опитвам да дам максимума от себе си. Дано съм успял да го предам и на своите съотборниците. Не съм спирал да се опитвам да ги мотивирам, да им предавам положителните неща. Но щом загубихме мача, явно не съм се справил.
- Имаше ли по-специална мотивация да играеш толкова силно?
- Аз във всички мачове съм играл с желание, но не всеки път се е получавало. Исках да победим заради Пини, заради Михаил Михов, заради условията, които има в националния отбор в последните години. Условия, които се равняват на тези в големите европейски отбори. И двамата дадоха всичко от себе си, за да помагат, незавсимо дали побеждаваме или губим. Преди мача си говорихме с момчетата и си казахме, че заради тях, заради възможността да работим с треньор като Пини, за което съм изключително щастлив, да имаме такъв президент, който дава всичко за играчите, сме длъжни да победим. Бяхме близо, но не успяхме.
- Какво ви предстои оттук нататък? Остава ли националният отбор отворена врата за теб?
- В личен план ми предстои сезон, докато за националния отбор преди срещата с Литва заявих на момчетата и селекционера Пини Гершон, че това ще бъде последния ми мач с екипа на България. От доста време намеквам, че исках да завърша кариерата си с екипа на "трикольорите" с победа. Все пак на 32 години, почти 33, дадох максимума от възможностите си за отбора. Цели 14 години от моя живот преминаха в лагера на националния тим.
- В ръцете на кого ще оставиш националния отбор?
- Баскетболът няма да свърши с мен. Има млади момчета. Дано са проумели. Дойдоха тук, видяха, че лесно и даром нищо не се дава. Трябва да работят, да имат желанието, да искат и да успеят. Дано да са го разбрали. Аз лично вече съм уморен и психически, и физически. Едното е по-различно от другото, защото в националния отбор човек играе за честта на България. Мисля, че за тези 14 години не съм пропуснал нито един мач, не съм се скрил нито веднъж. Поемал съм отговорността. Губили сме с по 30, 40, 50 точки. В действителност психическата умора вече надделя. Радвам се, че имаше и хубави моменти. Класирахме се два пъти на Европейско първенство. Справихме се с отбори, които не бяхме побеждавали повече от 40 години. Естествено трябва и късмет да имаш в някои моменти.
- Как приеха в отбора твоето решение?
- Някои все още като че ли не могат да повярват и мислят, че ще ме убедят да играя. На този етап това е моето решение. Мисля, че трябва да дам път на по-младите играчи и е време да се оттегля. Нека има нов капитан следващото лято и аз им пожелавам успех. Казах им да играят с чест и достойнство за България. Това е най-важното.
- Пини Гершон заяви, че ще се радва да те вижда близо до щаба на тима, дори и да не играеш повече за националния?
- Аз ще се радвам, ако той ни е треньор. При тази ситуация с най-голямо удоволствие ще помагам. Шансът да работиш с такъв човек е страхотен. Той ти дава настроение и атмосфера да работиш, а това са неща, които в моята кариера много малко пъти съм усетил. В последните две години беше истинско удоволствие да тренирам, да влагам всичко то себе си колкото мога, само и само той да е щастлив. Защото Пини даде всичко, което бе по силите му, за нас.
- Мислите ли за треньорска кариера в бъдеще?
- Не. Отдавна съм казал. Аз още ще играя, не ме отписвайте. Ще поиграя още една-две години баскетбол. Иначе съм реалист и знам, че рано или късно човек трябва да се откаже. Аз предпочитам да го направя сега, на Европейското първенство, макар и след три загуби.


завинаги остава в българския баскетбол..страхотен е! Баскетбол! - Page 4 842901
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Баскетбол! - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 4 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Баскетбол!
Върнете се в началото 
Страница 4 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форумът на Матей Казийски :: ВСЯКАКВИ ДИСКУСИИ :: ОСТАНАЛИТЕ СПОРТОВЕ-
Идете на: