Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Брой мнения : 2074
Age : 33
Registration date : 17.07.2008

Баскетбол! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 2 EmptyСъб Сеп 06, 2008 8:22 pm

Age : 33

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 2 EmptyНед Сеп 07, 2008 8:50 am

LiLityyy написа:
Искаш да кажеш загуби..защото победите са най-сладки.

Registration date : 16.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 2 EmptyНед Сеп 07, 2008 3:45 pm

Много кофти загуба! Sad Много е гадно така,когато разликата е само 1 точка! Sad sad:
miss_clever

miss_clever

Брой мнения : 2179
Age : 31

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 2 EmptyСря Сеп 10, 2008 7:34 pm

Победа и пак победа, ние пеем само за победа! Честито! Браво! lucky for you bg dance

Честита победа! for you
Поне на баскетбол не можаха да ни победят финландците...
Коментаторите... не заслужават даже да бъдат коментирани.

Ееее честито!!! for you for you for you

Много хубав мач стана! 8) Много исках да направим над 100 точки! :wink: Радвам се за победата! Надявам се да се класираме! :yes lucky

Age : 33

ПисанеЗаглавие: Re: Баскетбол!   Баскетбол! - Page 2 EmptyЧет Сеп 11, 2008 6:53 am

Пини знае как...или на финалната права на европохода

Българският национален отбор по баскетбол излиза тази вечер от 21,00 часа в Торино срещу състава на Италия в седмия си мач от тазгодишните квалификации за Европейско първенство. В първия двубой "трикольорите" постигнаха успех в София с 81:80, като в понеделник отпътуваха за Апенините като втори в група А с 4 успеха и 2 поражения до момента. "Скуадра адзура" е с 3 победи и 4 загуби и мач повече, което отрежда на състава на Карло Рекалкати нерадостаната съдба да се надява на някакво чудо, за да се класира за Евробаскет 2009 без да премине през ситото на допълнителните квалификации. От своя страна отборът на Пини Гершон има нужда от поне една победа до края, за да си гарантира участие на най-големия форум на Стария континент догодина.
Селекционерът на България изрази оптимизъм преди заминаването на състава за Италия, като подчерта, че ни е необходим само един успех, за да считаме мисията за изпълнена. "Една победа до края ни е напълно достатъчна, като дори има шанс да се класираме като загубим единия от мачовете с една точка и не постигнем победа нито срещу Италия, нито срещу Сърбия. Така, че аз съм сигурен в крайния успех. Не е важно как ще стане, въпросът е да се случи", заяви на летище "София" в понеделник Гершон.
По една или друга причина сблъсъкът с Италия тази вечер не само изглежда, но и на практика е поредното изпитание пред българския национален тим в настоящата кампания. От началото на "ерата Гершон" българите преодоляват едно по едно психологическите препятствия, които стояха пред тима през последните 2-3 години и резултатите действително не закъсняха. Днес националният ни тим ще трябва да се пребори отново не само с историята, но и със себе си. България няма победа като гост над някоя от баскетболните сили на континента от десетилетия. Причината за наложителната рязка промяна в тази тенденция е ясна - окончателно класиране за Европейско първенство. Ситуацията в момента обаче е малко по-различна. Начело на тима е трикратен европейски шампион с Макаби в лицето на Пини Гершон като по всичко личи, че той самият е наясно как да излъже корав съперник като "скуадра адзура". Формата на италианците в тазгодишните квалификации е повече от трагична като се има предвид, че до миналия месец "адзурите" все още бяха актуалния олимпийски вицешампион. Техническият директор на "трикольорите" Тити Папазов бе съвсем точен, като в понеделник преди отпътуването на отбора за Италия намекна, че от прехласването от страна на Карло Рекалкати пред победи над отбори като Унгария и Финландия може да спечели единствено българския тим. От своя страна Пини Гершон показа, че е доста добре запознат с евентуалните възможности с оглед и въртележката, която предстои в другите групи. Селекционерът обаче продължи да бъде верен на себе си и подчерта, че България играе "мач за мач" и се нуждае само от един успех, за да вземе виза за Полша.
Дори на някого много да му се иска трудно би подценил опита, с който разполага Гешон, натрупан в битки срещу най-силните отбори на континента. Да, наистина България е първият национален тим, който Пини води в своята кариера, но пък друг интересен факт не може да не ни изпълва с оптимизъм. Освен успеха с 81:80 над Италия в София на 30 август Гершон има отчайващо положителен баланс срещу италиански отбори в евротурнирите и по-специално в трите години когато печели европейската титла. Първо през сезон 2000/2001 Макаби стига до окончателен успех в тогавашната Suproleague след 4 успеха над Скаволини Пезаро. Първите два са в първата фаза на турнира с 85:81 и 80:78, а другите на четвъртфиналите, съответно с 80:69 и 84:77. Тогава на финала израелският шампион побеждава Панатинайкос с 81:67.
По-късно през сезон 2003/2004 Макаби е в предварителна група "B" на Евролигата заедно със Скипер Болоня и Монтепаски (Сиена). Изралеският състав първо побеждава Болоня като гост със 111:104, след това преодолява и Монтепаски при гостуването в Сиена с 89:85. След това отборът от Тел Авив губи от Скипер с 89:99 в "Нокиа Арина", но в мач, който се оказва без особено значение за класирането за Топ 16. В последния кръг от първата фаза Макаби отново побеждава Монтепаски с 88:86. Израелският гранд не се "засича" с друг италиански тим до самия финал на надпреварата през същия сезон. Там момчетата на Гершон са безапелационни - 118:74 срещу Болоня и стават отново европейски шампиони.
През 2004/2005 историята като че ли се повтаря. Макаби попада в предварителна група "B" заедно с два италиански отбора и двата повече от добре познати на Пини Гершон - Монтепаски Сиена и Сакволини Пезаро. Израелският шампион побеждава първо Монтепаски с 93:88, а след това разбива като домакин Скаволини със 123:73. В следващия мач от редовния сезон Макаби побеждава Монтепаски като гост с 90:86, а при гостуването си на Скаволини губи с минималното 95:97, но отново в мач без значение, тъй като вече се е калсирал за Топ 16. В рамките на втората фаза на Макаби предстоят още два мача с Монтепаски, този път в група "D". Първият двубой в Тел Авив е спечелен от отбора на Пини Гершон с 85:84. В Сиена обаче израелският шампион е безапелационен - 81:68. На четвъртфиналите Макаби отново побеждава на два пъти Скаволини Пезаро, съответно с 88:60 и 103:100. Впоследствие на финала израелският гранд побеждава ТАУ Керамика с 90:78 и триумфира като европейски шампион за трети път.
Сравнението между клубната надпревара и квалификациите за Европейско първенство може да изглеждат не особено уместни, но при всички случаи ни дават повод за оптимизъм, ставайки въпрос именно за сблъсъци с италиански тимове. Да не забравяме все пак, чв момента Италия играе баскетбол, който трудно бихме опричили като модерен. До голяма степен той прилича на не особено атрактивния, но действително регистрирал през последните години нелоши резултати стил на Бенетон (Тревизо). При всички положения със сигурност обаче Пини Гершон има план за класиране на България за Евробаскет 2009. Всички стискаме палци това да се случи още тази вечер в Торино.

много жалко...
Дано все още има шанс отборът ни да се класира на европейското...
fenka_bobi
PR-ката на Бобо и лудата фенка на Бербо и Ноле!
fenka_bobi

Брой мнения : 1564
Age : 35
Registration date : 27.07.2008

България 99% на Европейско след минимална загуба в Торино!

Българският национален отбор по баскетбол се калсира за Евробаскет 2009 след като загуби минимално с 81:82 от Италия в Торино и почти сигурно се класира за Евробаскет 2009!

Мачът започна добре за българския тим, след като нашите поведоха с 5:0 след тройка на Чавдар Костов и две точки на Тодор Стойков. Италианците обаче направиха серия от 8-0 и така 7 минути преди края на частта "адзурите" водеха с 8:5. По-късно Матео Сораня вкара от зоната за три точки за 11:5, но Костов върна 3 точки за 11:8, 06:34 преди края. Тодор Стойков вкара за 10:12, но бе неточен от наказателния удар, след като беше и фаулиран. Матео Сораня обаче реализира за 14:10, преди Деян Иванов отново да намали за 12:14. По-късно Аморозо вкара за 16:12, а малко по-късно Димитър Ангелов изпусна сам под коша и в следващата атака на Италия Матео Сораня реализира тройка за 19:12, 04:00 минути преди края на частта. Страхотен пробив на Чавдар Костов намали за 14:19, но два точни наказателни удари на Джакомо Поета увеличи аванса на домакините за 21:14. Деян Иванов отново вкара за 21:16, а 02:20 преди края на частта отново той бе точен за 18:21. Няколко секунди по-късно Калоян Иванов, който днес направи дебют за "трикольорите" в тазгодишната кампания, вкара от линията на наказателния удар за 19:21. Поета обаче пак ни поряза за 23:19, 01:20 минути преди сирената. Ибрахим Джабер пропусна и двата си наказателни удари, 40 секунди преди края, а в следващата атака Морденте изпусна от тройката. Плеймейкърът на България отново бе фаулиран и отбеляза само една от двете стрелби от фауллинията за 20:23 след 10 минути игра.

Втората четвърт започна вихърно за нашите с кош на 18-годишния Божидар Аврамов за 22:23. "Адзурите" отново поведоха с 27:24, но тройка на капитана на българския тим Тодор Стойков изравни резултата - 27:27, 08:31 минути преди края на полувремето. Впоследствие тройка на Божидар Аврамов доведе резултат до 30:29 в полза на България, като по този начин поведохме за първи път от началото на втората четвърт. Марко Морденте обаче ни попари с точна стрелба от зоната за 3 точки за 32:30. Коко Иванов върна набързо една тройка и България отново излезе напред за 33:32, 06:40 преди края на първите две части. Впоследствие отново Коко вкара 3 точки и "трикольорите" поведоха с 36:32. Поета пак бе точен за Италия - 34:36. Калоян Иванов обаче продължи да тормози домакините и бе точен на два пъти от наказателния удар за 38:34, 04:40 минути преди края на частта. Стефан Георгиев вкара 2 точки за нашите при 40:38, но тройка на Масимо Булери изведе домакините отново напред за 41:40, 02:27 минути преди финалната сирена. Фантони реалира един от двата си наказателни удари по-късно за 42:40. С поредни коша на Митко Ангелов нашите обърнаха развоя на събитията на терена и на почивката България вече водеше с 44:42.

В началото на третата част италианците поеха инициативата и 9 минути преди края на частта изравниха за 44:44 след кош на Поета. В следващата атака за домакините и Аморозо бе точен и така "адзурите" поведоха с 46:44, обръщайки развоя на събитията на терена. Българите не спряха да пропускат и в крайна сметка отново Поета ни наказа с тройка за 49:44, 07:56 минути преди края. Матео Сораня направи резултата 52:44, а Тенчо Банев върна две точки за 46:52. Серията от 10-0 за Италия обаче бе факт и играчите на Карло Рекалкати взеха нелоша преднина. Ибрахим Джабер най-после реализира първите си точки в мача. Той вкара на пробив и бе фаулиран. Иби не пропусна от наказателния удар и намали резултата за 49:52, 04:49 минути преди края на частта. Малко по-късно отново Джабер реализира тройка за 52:52. Кош и фаул на Аморозо отново донесе 3 точки аванс за домакините за 55:52, а след това отново той вкара от тройката за 58:52, 3 минути преди края. Италия направи разликата 60:52 след два успешни наказателни удари на Поета. Две минути преди края селекционерът Пини Гершон взе таймаут. След него тройка на Митко Ангелов намали дефицита на нашите за 55:60. Аморозо и деня Иванов пропуснаха в следващите две атаки и в крайна сметка Марко Морденте вкара от зоната за три точки за 63:55, 49 секунди преди края, запазвайки удобния аванс от 8 точки за "Скуадра адзура". Чавдар Костов върна две точки от фауллинията за 57:63, при който резултат завърши и третата четвърт.

Последната четвърт започна доста нервно и за двата състава, които не си отбелязаха кош около минути и половина след началото й. Все пак Ибрахим Джабер намали разликата на 4 точки за 59:63, 07:42 минути преди края на двубоя. Масимо Булери бе точен на два пъти от фауллинията за 65:59, 06:22 минути преди финалната сирена. Тодор Стойков реализира три наказателни удари за 62:65, а впоследствие капитанът на българите изравни от тройката за 65:65. Нови три точки на аморозо изведе домакините напред за 68:65. Деян Иванов обаче пропусна един от двата си наказателни удари за 66:68, 4 минути преди края. Тройка на Деян Иванов направ резултата 69:68 за България, но два коша на Аморозо и морденте отново изведе Италия напред за 72:69. Стойков бе точен андва пъти от фауллинията за 72:71, но Поета вкара за 74:71, 01:40 минути преди края. Деян Иванов вкара един от двата наказателни удари, а след втория овладя и еб фаулиран отново. Близнака вкара и двата за 74:74. Тройка на Марко Морденте направи резултата 77:74, 01:05 минути преди края. Тодор Стойков бе фаулиран и вкара и двата наказателни удари за 76:77. Мачът отиваше към инфарктен край, след като Марко Морденте застана на фауллинията 5 секунди преди края и бе точен на два пъти за 79:76. Коко изравни за 79:79 след кош и успешно изпълнен изстрел от наказателната линия, 34 минути преди края. Чавдар Костов фаулира Джузепе Поета и италианецът вкара двата наказателни за 81:79. Стойков изравни за 81:81 в следващата атака за България. В последната атака за Италия Деян иванов направи умишлен фаул срещу Читадини. Играчът на "адзурите" вкара първия фаул за 82:18 и оформи крайния резултат.